Nasze akademiki

Uniwersytet Medyczny w Łodzi dysponuje ponad 890 miejscami w trzech akademikach zlokalizowanych w różnych częściach miasta Łodzi m.in: Lumumby 5, Strajku Łódzkich Studentów 1981r. 2, Pl. Hallera 1.

I Dom Studenta „Medyk” a także II Dom Studenta „Synapsa” usytuowane są bardzo blisko siebie na osiedlu zwanym „Lumumbowo”, które znajdują się w pobliżu obiektów dydaktycznych UMED – CKD, Wydziału Farmaceutycznego oraz Biblioteki. Na osiedlu „Lumumbowo” znajdują się m.in. sklepy, bank, stołówka, rower miejski oraz obiekty sportowe AZS. Bezpośredni dojazd do akademików zapewnią tramwaje linii nr 12 i 15. Akademik „Synapsa” przeszedł w roku 2011 generalny remont.

IV Dom Studenta „Hallerowo” położony jest w centrum miasta blisko obiektów dydaktycznych takich jak: Centrum Sportu, Centrum Nauczania Języków Obcych, jednostek dydaktycznych mieszczących się przy ul. Żeligowskiego 7/9 oraz Szpitala Klinicznego WAM. Bezpośredni dojazd do akademika zapewnią linie tramwajowe 9 i 13 oraz linia autobusowa 99. Budynek przeszedł generalny remont w 2014 roku.

Wszystkie akademiki mają do dyspozycji pokoje 1 lub 2- osobowe a ceny zaczynają się już od 300,00 zł za miesiąc. W każdym akademiku znajduje się: siłownia, pokoje cichej nauki, strefa relaksu, pralnia, wszystkie podlegają całodobowej ochronie wraz z monitoringiem. Pokoje są wyposażone standardowo, posiadają łącze internetowe z nielimitowanym dostępem do Internetu.

Studenci, którzy ubiegają się o przyznanie miejsca w akademiku składają wniosek w formie elektronicznej przez Wirtualną Uczelnię do 7 czerwca br., pozostali studenci I roku do 30 lipca br., a studenci studiów II stopnia do 1 września br. Istnieje możliwość zakwaterowania w ciągu trwającego roku akademickiego w zależności od posiadanych wolnych miejsc – informacja bezpośrednio w administracji akademików. Informujemy, iż Akademik „Synapsa” oraz „Hallerowo” posiada wydzieloną część hotelową natomiast „Medyk” posiada trzy lokale mieszkalne poza częścią ogólną akademika.